DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA BIBLII

IMG_20190927_113351
Uczniowie z SP 13 czytali fragmenty z Biblii…
Uczniowie SP 13 włączyli się w V edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii. W naszej szkole „głośne czytanie” przeprowadzone przez członków Szkolnego Koła Caritas odbyło się w dniu 27.09.2019 roku. Akcję objęli patronatem honorowym: Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki , Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki, Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty oraz Krzysztof Chojniak Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Wolontariusze głośno czytali Księgę Hioba, która porusza problem niezawinionego cierpienia i postawy zaufania Bogu w takich sytuacjach.
Dodatkowo wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zachęcali do samodzielnego czytania Pisma Świętego przez rozdawanie swoim koleżankom i kolegom fragmentów Biblii. Obdarowani odczytywali tekst i zastanawiali się nad jego przesłaniem.
Opiekunowie:
Bożena Dyr.