DZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA

Udział uczniów z SP 13 w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia…
SP 13 po raz drugi dołączyła do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Przygotowania do „tabliczkowego” święta trwały już od 30 września - uczniowie z klas piątych przygotowali tematyczne plakaty, które ozdobiły szkolne korytarze. Uczniowie na lekcjach matematyki brali udział w konkursie „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”. 4 października 2019 roku nastąpił finał akcji edukacyjnej. Dzięki uczniowskim patrolom krążącym tego dnia po szkole zarówno uczniowie, nauczyciele jak i pracownicy szkoły mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Dobre odpowiedzi zostały nagrodzone naklejką „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Izabela Pietras
Agnieszka Michalska