KU PAMIĘCI WITOLDA PILECKIEGO

Udział uczniów z SP 13 w piotrkowskim marszu ku pamięci Witolda Pileckiego…
Pod koniec maja tego roku uczniowie klasy VII A z SP 13 pod opieką pana Roberta Rudnickiego wzięli udział w kolejnym piotrkowskim Marszu Rotmistrza Pileckiego. Marsz jest hołdem piotrkowian dla pamięci Witolda Pileckiego, oficera Wojska Polskiego, Polskiego Państwa Podziemnego, ochotnika do KL Auschwitz, powstańca warszawskiego i ofiary stalinowskiego mordu sądowego. Rotmistrz Pilecki był autorem pierwszych raportów o Holocauście, twórcą obozowego ruchu oporu oraz wysłannikiem generała. Władysława Andersa do powojennej zniewolonej przez komunistów Polski.
Nieco wcześniej klasy VIII - A, B i C, pod opieką pań Bożeny Dyr i Agnieszki Michalskiej oraz pana Roberta Rudnickiego, uczestniczyły w wystawie ku pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie wysłuchali również prelekcji o Rotmistrzu Pileckim, przygotowanej przez pana Rudnickiego.
Organizator:
Robert Rudnicki