NAUCZANIE-AKTUALNOŚCI

Eg_A0rxXgAAQQb2
Od 15 marca 2021 roku obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania SP 13…
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia z dnia 12 marca 2021 roku uczniowie klas I–III kontynuują naukę stacjonarną a uczniowie klas IV–VIII będą nadal uczyć się zdalnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego - zasady dotyczą m. in. województwa łódzkiego.

KLASY I – III – nauczanie stacjonarne

• Uczniowie klas: I A/I B/II A/II B/III A/III B/ III C pozostają na nauczaniu stacjonarnym w szkole zgodnie z obowiązującym planem zajęć lekcyjnych.
  • Uczniowie klasy III A/III B/III C rozpoczynają zajęcia o godz. 800.
- Klasa III A – sala nr 14,
- Klasa III B – sala nr 15,
- Klasa III C – sala nr 16.
  • Czas trwania jednostki lekcyjnej w nauczaniu stacjonarnym bez zmian – 45 minut.
  • Uczniowie wchodzą do szkoły głównym wejściem i udają się samodzielnie do szatni, gdzie mają przydzielone boksy.
  • Wszelkie sprawy rodziców związane z sekretariatem szkoły należy umawiać telefonicznie lub mailowo.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci nie mogą przekraczać wyznaczonych stref z zachowaniem zasad:
-1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
-dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi półtora metra,
-dystansu od pracowników szkoły półtora metra.
-strefą wyznaczoną i obowiązującą rodziców w przypadku odprowadzania i zabierania dzieci jest przedsionek szkoły.
  • Dla klas I-III będących na nauczaniu stacjonarnym w szkole – funkcjonuje świetlica i stołówka.

KLASY IV-VIII – nauczanie zdalne

Uczniowie klas IV–VIII do 28 marca 2021 roku będą nadal uczyć się zdalnie.
  • Uczniowie klas IV-VIII nadal realizują zajęcia w nauczaniu zdalnym na Platformie TEAMS - zgodnie z obowiązującym planem zajęć lekcyjnych.
  • Czas trwania jednostki lekcyjnej w nauczaniu zdalnym – 30 minut.
  • Plan zajęć nauczania zdalnego do 6 godz. lekcyjnej jest dostosowany do nauczania stacjonarnego.
  • Nauczanie zdalne będzie odbywało się według wcześniejszego harmonogramu godzin:

Godz. lekcyjna Czas trwania
1 800 - 830
2 850 – 920
3 945 – 1015
4 1035 - 1105
5 1135 - 1205
6 1230 - 1300
7 1310 – 1340
8 1350 – 1420
9 1430 – 1500
10 1510 – 1540

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania świetlicy i stołówki szkolnej.

Szczegółowe procedury związane z funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 w czasie EPIDEMII COVID-19 zawarte są w dokumencie:

„PROCEDURY FUNKCJONOWANIA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
W CZASIE EPIDEMII COVID-19”.
(Procedury dodane w załączniku!)

Magdalena Majos - Dyrektor szkoły

Procedury_SP13 (pdf) 0.23mb, (Pobrań: 62)