PIKNIK NAUKI I TECHNIKI EXPLORER

ZSP2 016
Udział uczniów z SP 13 w III edycji Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki EXPLORER…
Dnia 23 maja 2018 roku uczniowie klas VII-ych z SP 13 brali udział w III edycji Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki EXPLORER, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
Patronat honorowy nad organizowanym przedsięwzięciem w ZSP 2 objęli Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak i Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski.
Uczestnicy pikniku mieli okazję do obcowania z techniką i nauką w niecodzienny sposób – można było uczestniczyć w wielu pokazach (m.in. biometryczne i druku 3D), zgłębiać tajniki archeologii i daktyloskopii, samodzielnie wykonać doświadczenie chemiczne, wyprodukować niewielki odlew, zmierzyć wysokość drzewa, rozszyfrować zagadkowe pojęcia, sprawdzić własną kondycję fizyczną i popisać się sprawnością.
Na gości czekało wiele dodatkowych atrakcji – m.in. roboty mobilne w systemie Lego Mindstromes, symulatory (alkogogle), zabytkowe auta, samochody terenowe, quady, motocykle, tiry i drony. W dwóch prezentacjach motoshow można było podziwiać umiejętności kierowców motocykli crossowych i samochodów wyścigowych.
III Piotrkowski Piknik Nauki i Techniki EXPLORER to największa impreza popularyzująca naukę i technikę w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach.
Opiekunowie:
Dorota Sośnia