PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

logo_probny
Próbny Egzamin Ósmoklasisty przygotowany przez MEN i CKE w SP 13…

Informacja dla uczniów klas VIII
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.
Materiały obejmują zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego, będą zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi (www.oke.lodz.pl w następujących terminach:
  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
W związku z tym Szkoła zgłosiła Wasz udział w próbie egzaminów i ustala następujące zasady:

Uczniowie pobierają materiały na daną część egzaminu ze strony CKE lub OKE w Łodzi- adresy: www.cke.gov.pl lub www.oke.lodz.pl
Rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie.
Zapisują swoje rozwiązania:
korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo )

Plik należy zapisać jako:
  • Odpowiedzi_Egzamin_probny-OPO_(kod ucznia) – z j. polskiego
  • Odpowiedzi_Egzamin_probny-OMA_(kod ucznia) – z matematyki
  • Odpowiedzi_Egzamin_probny-OJA_(kod ucznia) - z j. angielskiego
Po zakończeniu pracy z arkuszami uczniowie każdego dnia przesyłają rozwiązania e mailem do nauczycieli (przedmiotowców) w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań.

Po sprawdzeniu prac nauczyciele w terminach określonych przez Dyrektora szkoły przekażą uczniom informację zwrotną na temat wyników:
  • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
  • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
  • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym
Proszę, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu
  • język polski- arkusz o symbolu OPO100; czas pracy z arkuszem120 minut, a dla uczniów z wydłużonym czasem- 180 minut
  • matematyka- arkusz o symbolu OMA 100; czas pracy z arkuszem 100 minut a dla uczniów z wydłużonym czasem- 150 minut
  • język angielski- arkusz o symbolu OJA 100; czas pracy z arkuszem 90 minut a dla uczniów z wydłużonym czasem- 135 minut

Liczę na samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

Jeżeli uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, to arkusze na egzamin z j.polskiego i matematyki będzie można pobrać w szkole w dniu egzaminu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa określonych na czas epidemii.
Sposób odbioru arkuszy ze szkoły należy ustalić telefonicznie.

Życzę sukcesów
Magdalena Majos-Dyrektor szkoły