WYCIECZKA DO TORUNIA

Uczniowie z SP 13 zwiedzali Toruń...
W piątek, 19 października 2018 roku klasy IV B i IV C z SP 13 pod opieką wychowawczyń – pani Izabeli Pietras, pani Joanny Bisagi, oraz nauczyciela pani Anny Ortyl-Krop wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia.
Pierwsze kroki w Toruniu klasy skierowały na Starówkę, tam z przewodnikiem zwiedzili Stare Miasto, Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz oraz inne zabytki na toruńskiej Starówce.
Około godz. 14:00 po zjedzonym obiedzie, wyruszono do Planetarium na seans pt. „Wirująca Ziemia”. Uczniowie w przystępny sposób poznali jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu wszystkich pór roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznali historię piernika, zapoznali się z egzotycznymi przyprawami korzennymi używanymi do wypieku pierników oraz wygniatali pierniki z samodzielnie przygotowanego ciasta piernikowego.
Na koniec wycieczki zakupiono drobne pamiątki dla najbliższych, nie zabrakło piernikowych pyszności.
Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego miasta.