WYCIECZKA EDUKACYJNA-TORUŃ

Uczniowie klas drugich z SP 13 na wycieczce edukacyjnej do Torunia…
Dnia 29 kwietnia 2019 roku uczniowie z SP 13 klas drugich wzięli udział w całodniowej wycieczce do Torunia. Nasza przygoda z tym miastem rozpoczęła się od spotkania z rycerzem Zakonu Krzyżaków, którego zadaniem było właściwe przygotowanie nas do zwiedzania Starego Miasta. Dokładnie omówił wszystkie elementy swojego ubioru, po czym przekazał nam stroje z epoki. Dzięki temu, podczas spaceru po urokliwych zakątkach Torunia, każdy z uczestników miał okazję poczuć się niczym w czasach średniowiecza. Gdy Krzyżacki Patrol dotarł w rejony przedzamcza Zamku Królewskiego, wszyscy zostali przyjęci do Krzyżackiego nowicjatu.
Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Nasi mali podróżnicy nie poprzestali na degustacji pysznych toruńskich pierników. Każdy z nich miał okazję poznać szczegółową recepturę tradycyjnego piernika oraz nadać mu wyjątkowy kształt. Dzieci poznały i spróbowały składniki takie jak: miód, goździki, kardamon, imbir, korę cynamonową czy pieprz.
To w żadnym razie nie był koniec atrakcji. Pobyt w Toruniu byłby niepełny bez wizyty w planetarium. Podczas seansu pod tytułem Wirująca Ziemia poznaliśmy związek między ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, a zjawiskiem dnia, nocy i następstwem pór roku. Mieliśmy możliwość podziwiania rozgwieżdżonego nieba oraz poznaliśmy wiele tajemnic widocznych w nocy gwiazdozbiorów.
Organizatorzy:
p. Marika Kowalska