Łódzkie Pełne Kultury

**************************************************************************************************

Zakończenie projektu Łódzkie Pełne Kultury

Dnia 19 grudnia 2018 roku odbyło się zwieńczenie projektu Łódzkie Pełne Kultury. W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność oglądać w Teatrze Wielkim w Łodzi balet pt. Dziadek do orzechów, który wprowadził wszystkich w świąteczny, bajeczny i magiczny klimat.

Opiekun:

Warsztaty o instrumentach dętych

W roku szkolnym 2018/2019 wybrani uczniowie w SP 13, uzdolnieni muzycznie, teatralnie i artystycznie wraz z opiekunami szkolnego chóru oraz koła teatralnego biorą udział w drugiej edycji projektu Łódzkie Pełne Kultury, który naszej szkole umożliwiła współpraca z Centrum Idei ku Demokracji. W związku z tym uczestniczymy w warsztatach np. o instrumentach dętych, z emisji głosu czy w wycieczkach np. do Filharmonii Łódzkiej, Centralnego Muzeum Włókiennictwa i Teatru Wielkiego.

Opiekunowie:
Anna Trajdos

Warsztaty: teatr, opera, balet, emisja głosu…

Dnia 3 grudnia 2018 roku w CiKD w ramach projektu Łódzkie Pełne Kultury odbyły się dwa warsztaty dla dzieci i nauczycieli prowadzone przez pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Zajęcia dotyczyły teatru: opery i baletu oraz emisji i higieny głosu, jak również tego, by nie lenić się w muzeum. Wszyscy aktywnie pracowali i cieszyli się z tak wspaniałych, rozwijających zajęć. Uczestnikom warsztaty bardzo przypadły do gustu.

Opiekunowie:
Anna Trajdos