Lekcje chemii

"Nasza Eko_pracownia"

Lekcje Chemii

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

W roku szkolnym 2017/18 w Eko-pracowni nauczyciel chemii i przyrody p. Marzenna Kacprzyk podczas zajęć lekcyjnych prezentowała pokazy doświadczeń chemicznych w czasie realizacji wybranych tematów lekcyjnych:

Przedmiot Temat lekcji Pokaz doświadczeń - nauczyciel
Chemia klasy VII Właściwości chemiczne substancji. Spalanie magnezu w tlenku węgla (IV).
Chemia klasy VII Gęstość substancji. Porównanie gęstości oleju, wody i etanolu.
Chemia klasy VII Rodzaje mieszanin i sposoby ich rozdzielania. Rozdzielanie składników zawiesimy węglanu wapnia i wody.
Dekantacja tlenku krzemu(IV) z wody.
Chemia klasy VII Właściwości metali i niemetali. Spalanie magnezu.
Chemia klasy VII Właściwości tlenku węgla (IV). Otrzymywanie i badanie właściwości tlenku węgla(IV).
Chemia klasy VII Rozpuszczalność substancji w wodzie. Rozpuszczanie chlorku sodu, siarczanu (VI)miedzi(II), sacharozy w wodzie.
Badanie wpływu temperatury na rozpuszczanie substancji np. sacharozy.
Przyroda klasy VI Rodzaje mieszanin i sposoby ich rozdzielania. Rozdzielanie składników zawiesimy kredy i wody.
Dekantacja mąki z wody.
Przyroda klasy VI Przemiany chemiczne. Spalanie drewna, celulozy.
Przyroda klasy VI Mieszaniny substancji. Dyfuzja drobin atramentu w wodzie.

Przedmiot Temat lekcji Pokaz doświadczeń - uczniowie
Przyroda klasy VI Mieszaniny substancji. Dyfuzja drobin substancji zapachowej w powietrzu.
Przyroda klasy VI Mieszaniny substancji. Rozpuszczanie atramentu w zimnej i gorącej wodzie.
Przyroda klasy VI Roztwory Domowa skala pH.

Przedmiot Temat lekcji Praca w grupach
Przyroda klasy VI Jak działa soczewka? Budowa i działanie soczewek.
Przyroda klasy VI Mieszaniny substancji. Otrzymywanie roztworów i zawiesin