Wycieczka przyrodnicza do Rogowa

"Nasza Eko-pracownia"

Wycieczka przyrodnicza do Rogowa...

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

W dniu 19 października 2017 roku uczniowie klas IV C,VI B i VI C czestniczyli w warsztatach terenowych w Arboretum SGGW w Rogowie pod kierunkiem nauczyciela przyrody – p. Marzenny Kacprzyk.
Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych kolekcji roślin. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium. Uczniowie poznali różne gatunki drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Jedne z nich zachwycały swoimi żółto – czerwonymi liśćmi, np. klony, inne miały okazałe owoce, np. ostrokrzew, drzewo truskawkowe, jeszcze inne miały kwiaty, np. heptakodium chińskie. Bardzo malowniczo prezentowało się Alpinarium.
Piękno przyrody w aurze jesiennej było okazją do kształtowania wrażliwości i poczucia estetyki uczniów oraz do utrwalenia postaw prozdrowotnych.
W Muzeum Lasu i Drewna uczniowie mogli podziwiać bogatą kolekcję zwierząt naszych lasów, zbiór szyszek drzew z całego świata.
Na koniec, każdy z uczestników wycieczki kupił wybraną roślinę do domu lub do swojego ogródka.
Zdjęcia wykonane przez uczniów klasy IV C posłużyły do przygotowania prezentacji w PP w czasie zajęć z informatyki a następnie zaprezentowane zostały w Eko-pracowni w czasie lekcji przyrody w klasie IV C.