Użycie tablicy interaktywnej

Użycie tablicy interaktywnej..
.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Niewątpliwie najciekawszą pomocą dydaktyczną jest tablica interaktywna. Wykorzystywana na każdej lekcji przyrody, chemii, biologii czy zajęć przyrodniczych kół zainteresowań. Aby działała ona prawidłowo, była atrakcyjna dla uczniów i nauczyciela mamy dobrej jakości laptop, projektor multimedialny przekazujący sygnał video na powierzchnie tablicy i odpowiednie nagłośnienie sali poprzez zamontowane do tablicy interaktywnej głośniki. Dobre głośniki w bardzo wyraźny sposób odtwarzają mowę ludzką często stosowaną w materiałach z narratorem, czy tekstach lektorskich. Tablica reaguje na dotyk- można używać specjalnego pióra lub dłoni. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Interaktywna tablica dysponuje też własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie zasobów do wykorzystania podczas wykładu, lekcji czy prezentacji. Zajęcia można wcześniej zaplanować i zapisać w komputerze. Oprogramowanie tablicy obejmuje specjalnie opracowany zestaw elementów graficznych oraz szablonów. Do tablicy jest podłączany wizualizer. Jest to mała kamera umieszczona na niewielkim ramieniu, umożliwiająca wyświetlenie tego, co znajduje się pod nią, może być to zapisana kartka papieru, zdjęcie rentgenowskie, nieruchomy obiekt 3D a nawet cel ruchomy (np. owad w słoiku).