Uroczyste otwarcie Eko-pracowni

Uroczyste otwarcie nowej Eko-pracowni, która powstała w SP 13 odbyła się dnia 22 lutego 2018 roku.
Pracownia przyrodniczo – chemiczna powstała dzięki dofinansowaniu zdobytym przez Szkołę Podstawową nr 13 w konkursie  „Nasza EKO – Pracownia” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pracownia przeszła całkowitą metamorfozę. Odmalowano ściany, zakupiono nowe meble, ławki, stoliki i szafę chemiczną. Pracownia wyposażona jest w tablicę multimedialną z projektorem, laptopa, wizualizer oraz szereg pomocy naukowych. W pracowni odbywać się będą lekcje przyrody, biologii, chemii i geografii.
Koszt urządzenia pracowni wyniósł 40 tys. zł. Aż 34 tys. zł stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW. Zostało stworzone miejsce, które da możliwość rozwijania zainteresowań przyrodniczo – chemicznych uczniów. Dodatkowo dzieci będą mogły jednocześnie uczyć się postaw proekologicznych i korzystać z najnowszych pomocy interaktywnych.