PAMIĘCI WYKLĘTYCH

wykleci
Udział delegacji z SP 13 w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych…
W dniu 1 marca 2020 roku delegacja Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim na czele z Panią Dyrektor Magdaleną Majos uczestniczyła w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Niezłomnych, odprawiona w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Śląskiej. Następnie delegacje i poczty sztandarowe przeszły pod pomnik bohaterów podziemia antykomunistycznego i ronda Żołnierzy Wyklętych, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Pan Wiceprezydent Andrzej Kacperek. Potem delegacje, m.in. naszej szkoły, złożyły kwiaty przy pomniku Niezłomnych. Uroczystość zakończył Bieg Tropem Wilczym, upamiętniający Józefa Franczaka „Lalka” - ostatniego Żołnierza Wyklętego, który zginął w 1963 roku. W biegu uczestniczyli również uczniowie „Trzynastki”.

Robert Rudnicki
Łukasz Eksman

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych oraz www.piotrkow.pl