ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP 13…
Dnia 26 września 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, odświętnie ubrani i przejęci pierwszacy przyrzekli, że będą kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą dobrymi kolegami oraz że swym właściwym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Następnie nastąpił ważny moment tej uroczystości – pasowanie na uczniów symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor Magdalenę Majos. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Z ogromnym przejęciem recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, które spotkały się z gorącym aplauzem zgromadzonej widowni, a rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się popisom swoich pociech.
Z okazji tej uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i słodycze wręczone przez panią Dyrektor. Zostali także obdarowani upominkami zakupionymi przez rodziców. Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami.
To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
Życzymy PIERWSZOKLASISTOM wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!