Mały Samorząd Uczniowski-Wydarzenia

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
Klasy I-III wzięły udział w apelu przygotowanym przez Mały Samorząd Uczniowski pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Koło teatralne zaprezentowało inscenizację teatralną, w której głównym przekazem było zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw. Uczniowie zaśpiewali również zimowe piosenki, aby magicznym sposobem przywołać do śnieg.
Mały Samorząd Uczniowski nagrodził dzieci, które uczestniczyły w konkursach plastycznych „Jesień”, „Nasza Nauczycielka”, „Magiczna Choinka”.   DZIEŃ PRAW DZIECKA
W dniu 12 grudnia 2019 roku Mały Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas I – III apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Na wstępie uczniowie zaprezentowali skład poszczególnych sekcji Małego Samorządu Uczniowskiego. Pani pedagog przygotowała krótką pogadankę na powyższy temat, do której zaangażowała uczniów klas starszych. Na uroczystość został zaproszony również policjant, który poruszył temat bezpieczeństwa dzieci. W dalszej części programu wystąpiło koło teatralne, które pod kierunkiem p. Katarzyny Pielużek przedstawiło „Baśń o Prawach Dziecka”. Przewodnim motywem muzycznym uroczystości była piosenka „Prawa Dziecka” odśpiewana wspólnie przez klasy III.
Wszystkie występy były interesujące i pokazały dzieciom, jakie prawa i obowiązki posiadają i w jaki sposób należy ich przestrzegać.

MIKOŁAJKI
6 grudnia 2019 r. w naszej szkole zaroiło się od małych mikołajków w czerwonych czapeczkach 🎅. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor. ZACZAROWANE ANDRZEJKI
Dnia 29 listopada 2019 roku Mały Samorząd Uczniowski z SP13 zorgazniował zaczarowane Andrzejki. Ucznowie młodszych klas wzieli udział we wróżbach prowadzonych przez Czarodziei z klas trzecich. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat swojej przyszlości, poznali szczegóły niespodzianek, jakie na nich czekają, jak na imię będzie miała ich sympatia, kim będą z zawodu i wile innych. To był bardzo magiczny i radosny dzień.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski i Mały Samorząd Uczniowski zaprosił do wpółnej zabawy, W poniedziałek 25 listopada 2019 r. wszyscy przebrali się w piżamy (szlafroki) i przyniśli swoją ulubioną przytulankę. Zdjecia w galerii.

PRZY GROBACH PAMIĘCI NARODOWEJ
Uczniowie klas III z SP 13 oddają hołd zmarłym…
Mały Samorząd Uczniowski z SP 13 oraz wszyscy uczniowie klas III udali się na groby Pamięci Narodowej, by wysłuchać historii i oddać hołd tym, którzy odeszli w imię naszej Ojczyzny.

Opiekunowie:
Dorota Barczak