Andrzejki w świetlicy...
29.11.2019 r. - Andrzejki w świetlicy. Zapoznanie dzieci z tradycjami wieczorów andrzejkowych. Zwyczaje andrzejkowe, wróżby, zabawy, pląsy.

Międzyszkolny konkurs z zakresu bezpieczeństwa pt.: „Bezpieczne dziecko-bezpieczny człowiek” - dla klas I - III szkół podstawowych z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego (zadania realizowane w ramach programu: „Bezpieczne życie”) organizator Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Współpraca z pedagogiem szkolnym.

I miejsce klasy 1: Kacper Kopiecki klasa I A
I miejsce klasy 2: Bartosz Nowak klasa II B
I miejsce klasy 3: Michalina Wróbel klasa III A

12.11.2019 r. – „Dbamy o nasze zdrowie” - gość w świetlicy - pielęgniarka szkolna - pogadanka o kształtowaniu nawyków higieny osobistej, otoczenia, nauki. Rola odżywiania dla organizmu. Propagowanie uprawiania sportu, znaczenie ruchu na świeżym powietrzu.

14.11.2019 r. - Gość w świetlicy - pani kolejarz. Rozmowa kierowana z uczniami nt.: „Bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym” - prezentacja multimedialna.

07.11.2019 r. - Droga Polaków Do Wolności – 11 Listopada - Rocznica Odzyskania Niepodległości. Lekcja historii - zaproszenie nauczyciela historii. Kształtowanie postaw patriotycznych i przynależności narodowej. Poznajemy Symbole Narodowe: Godło, Flaga, Hymn, zapoznanie z mapą Polski. Wysłuchanie wiadomości o naszej ojczyźnie w czasach niewoli. Wyjaśnienie znaczenia słowa „Niepodległość”.

21.11.2019 r. - Międzyszkolny konkurs czytelniczy - plastyczny dla klas I-III pt.: „Czy znacie te małe postacie?” - organizator Mediateka w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi uczniowie zajęli II Miejsce.

25.11.2019 r. - Dzień Pluszowego Misia - zapoznanie dzieci z tematyką zajęć pt.: „Misiaki, Pluszami”. Swobodne wypowiedzi uczniów o przygodach bajkowych niedźwiadków, które znają, zabawy sprawnościowe, quiz o niedźwiedziach brunatnych, prezentacja multimedialna, słodki poczęstunek.

28.11.2019 r. - Międzyszkolny, recytatorski konkurs pt.: „Wiersze Jana Brzechwy” – organizator: Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.

I miejsce: Natalia Błaszczyk-klasa III B
 II miejsce: Liliana Kolasińska-klasa III B

22.11.2019 r. - świetlicowy konkurs poetycki pt.: „Wiersz o jesieni”.

I miejsce: Wiktor Mielczarek-klasa II C
II miejsce: Julia Stepińska klasa-II C
III miejsce: Lena Kasprzak klasa-I B

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////