Szkoła Podstawowa nr 13
im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Samorząd Uczniowski-Wydarzenia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021
=======================================================================


WYBORY DO SAMORZĄDY SZKOLNEGO

29 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Często dla młodych ludzi jest to pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Wybory poprzedzone były kampanią, podczas której kandydaci przygotowywali swoje plakaty wyborcze i prezentowali je. W ten sposób zachęcali wyborców by oddali na nich głos. Przebieg wyborów nadzorowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Żaneta Kococik, Małgorzata Adamowicz oraz Kinga Misztela

 
Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. W skład Samorządu Uczniowskiego weszły osoby z największą liczba głosów:
Przewodniczący Samorządu Szkolnego – Milan Latocha uczeń klasy VIIa
Zastępca Przewodniczącego – Weronika Sowa uczennica klasy VIc
Członkowie: Maja Szejna Va
Damian Cecotka VIa

Organizując wybory do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom i uczennicom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy ich w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

 

10 września 2020 r. został ogłoszony termin wyborów do Samorządu Szkolnego  SP13. Wybory odbędą się 29 września, więc jeżeli chcesz reprezentować swoje koleżanki i kolegów, pracować w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2020/2021, zgłoś swoją kandydaturę i …wystartuj w wyborach!!! Masz potencjał, głowę pełną pomysłów, jesteś kreatywny, twórczy, otwarty na wyzwania, a przede wszystkim chcesz mieć wpływ na rzeczywistość szkolną w SP13 – zapraszamy! Szczegółowe informacje dotyczące naboru uzyskasz u opiekunów SU: Żanety Kococik, Małgorzaty Adamowicz lub  Kingi Miszteli.


1 WRZEŚNIA - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Witaj szkoło! 🙂👩‍🏫.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego życzą wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i jak najlepszych wyników w nauce. 🙂
Dbajcie o siebie ❤️


 

 

Opiekunowie SU:
Żaneta Kococik
Małgorzata Adamowicz
Kinga Misztela
WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020
=======================================================================

26 CZERWCA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Dziękujemu wszystkim uczniom z SP13 za ten rok szkolny. Życzymy Wam pięknych, słonecznych, a przede wszystkim zdrowych WAKACJI☀️🌈❤️ Do zobaczenia we wrześniu 

Opiekunowie SU:
Żaneta Kococik
Małgorzata Adamowicz
Marta Wiewióra
Anna Jagiełło-Hoffman


23 CZERWCA - DZIEŃ OJCA
Mimo że data Dnia Ojca rokrocznie wypada w tym samym terminie, to zawsze - najczęściej na przełomie maja i czerwca - wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Ojca. Samorząd Uczniowski przypomina, że w 2020 roku, jak i w poprzednich latach, święto to wypada dokładnie 23 czerwca 🥰🥰🥰
 


1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA❤️❤️❤️
Dziękujemy za liczny udział w konursie "Wymarzony Dzień Dziecka". Jest nam niezmiernie miło ogłościć, że zwyciężczynią konkursu jest Julia P. z klasy Vb. Gratulujmy serdecznie Julii, a wszystkim Dzieciakom (tym małym i tym większym) życzymy samych kolorowych prezentów i uśmiechu na buziach każdego dnia 🎁🎈🧸🎀🎉
 
26 MAJA - DZIEŃ MATKI 🌹🌷🌹🌷
 

 

UWAGA! KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Samorząd Uczniowski z SP 13 zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Wymarzony Dzień Dziecka”. POBIERZ szczegóły


8 MARCA - DZIEŃ KOBIET 🌹🌷🌹🌷

Dla kobiet, które znamy
moc życzeń dzsiaj mamy,
dużo szczęscia i miłości
oraz kwiatów i radości 🌹🌷🌹🌷


Pięknego Dnia Kobiet życzy Samorząd Uczniowski
 

MISIE RATOWNISIE🐼🐻
Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie w akcję "Misie Ratownisie". Dostaliśmy od Was mnóstwo ślicznych, kolorowych pluszaków 🐼🐨🐻. Misie zostały już wysłane do potrzebujących dzieci.
.
WALENTYNKI ❤️❤️❤️
Już od najbliższego poniedziałku (10.02) rusza poczta walentynkowa. Jeśli chcesz wysłać kartkę walentynkową 💌 swojej sympatii, MY ją chętnie przekażemy. Wypatrujcie na przerwach naszej Oli - przewodniczącej samorządu - ze skrzynką na walentynki.

 

ZABAWA NOWOROCZNA
Dnia 9 stycznia 2020 roku w SP 13 odbyła się zabawa noworoczna, w której uczestniczyli uczniowie klas I – VIII. Wszyscy bawili się świetnie przy tegorocznych najnowszych hitach muzycznych prezentowanych przez didżeja. W trakcie zabawy odbył się m.in. konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe zorganizowany przez SU SP 13. W konkursie SU SP 13 na najciekawsze przebranie podczas zabawy noworocznej wygrały uczennice klasy V B Nina Rózga i Nadia Hejniak.


HAPPENING Z OKAZJI DNIA PRAW DZIECKA
Dnia 12 grudnia  w naszej szkole odbył się happenig związany z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Uczniowie z przygotowanymi przez siebie hasłami i plakatami chodzili po szkole i apelowali o poszanowanie ich godności, o życzliwość, prawo do prywatności czy szacunek. Podobne hasła zawisły na drzwiach każdej klasy. Mamy nadzieję, że każda taka akcja przyczynia się do podniesienia poziomu świadomości i wiedzy na temat praw człowieka wśród młodych ludzi.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA
10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jest to rocznica podpisania w 1948 r. przez 12 państw Rady Europy tzw. Konwencji o Ochronie praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Deklaracja praw Człowieka i Obywatela obowiązuje w Polsce od 1993 r., a jej gwarancją jest nasza Konstytucja. Każdy, kto łamie Konstytucję Polską, łamie także Deklarację! Pełny tekst deklaracji znajdziecie na stronie www.unesco.pl

MIKOŁAJKI
6 grudnia 2019 r. w naszej szkole zaroiło się od małych mikołajków w czerwonych czapeczkach 🎅. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor - zdjęcia w galerii.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
TY też możesz zostać wolontariuszem - wystarczy dołączyć do akcji SU "Misie Ratownisie".
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Misie Ratownisie" 🐻 Akcja polega na zbiórce pluszowych misiów🐻 (nowych, używanych, czystych), które trafia do dzieci poszkodowanych w wypadkach.
Jeżeli ktoś chce podzielić się misiem to zapraszamy do biblioteki szkolnej. Zbiórka misiów🐻 będzie prowadzona do 02.02.2020 r.


 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
Nieodłącznym elementem andrzejkowych zabaw od zawsze były wróżby - kiedyś przeznaczone wyłącznie dla panien, dziś dla wszystkich bez wyjątku. Ale jedno pozostało niezmienne - każdy pragnie dobrej wróżby na przyszłość. Mamy nadzieję, że Wasze wróżby były pomyślne, że przyniosły Wam uśmiech, radość i dobrą zabawę. I oczywiście życzymy wszystkim, aby się spełniły.

  

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dnia 28 listopada 2019 r Samorząd Uczniowski SP 13 zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV-VIII. Dziękujemy za liczne przybycie.

  

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza do wpółnej zabawy, W poniedziałek 25 listopada wszyscy przebierają się w piżamy (szlafroki) i przynoszą swoją ulubioną przytulankę.

Świetna zabawa, miła atmosfera i relaks między lekcjami. Zobacz jak uczniowie SP 13 obchodzili „Dzień pluszowego misia”…


KWESTOWANIE NA CMENTARZU

Dnia 31 października 2019 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP 13 kwestowali z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego na renowację zabytkowych nekropolii – ratowanie nagrobków Starego Cmentarza Rzymsko-Katolickiego.

Opiekunowie
Małgorzata Adamowicz
Żaneta Kococik

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020
Dnia 24 września 2019 roku w SP 13 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W skład nowego Samorządu Uczniowskiego wchodzą bardzo pozytywnie zakręceni ludzie: Aleksandra Sołtysiak z klasy VIII B i Maciej Wijata z klasy VIII A.
Ola przewodnicząca SU, interesuje się akrobatyką i uwielbia sport. Jej ulubionym przedmiotem jest matematyka.
Maciek - zastępca przewodniczącej, interesuje się muzyką rockową i formułą 1. W wolnym czasie lubi oglądać filmy i czytać biografie. Jego ulubiony przedmiot to język angielski :)
Mamy nadzieję, że Ola i Maciek będą godnie reprezentować interesy wszystkich uczniów.

Współpracownicy:
Julia Szafrańska-VI C
Dawid Pawlicki-VII B


=======================================================================
WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2018/2019

=======================================================================

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018/2019
Właśnie odbyły się w SP 13 wybory do Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów ogłosiła, kto w roku szkolnym 2018/2019 został wybrany na przewodniczącego.
Ze zdecydowaną większością głosów wygrał:
Kacper Kafar z klasy VIII B,
wiceprzewodniczącą została wybrana Weronika Sowa z klasy IV C.
Do SU weszli również Szymon Woźnicki z klasy V B i Antonii Sadowski z klasy V D.

Gratulujemy :)
Dziękujemy za pomoc w organizacji wyborów uczennicom klasy VII A i VIII C.
Wybory zostały zorganizowane we współpracy z fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji „Samorządy mają głos”.

Opiekunowie SU SP 13

           
=======================================================================

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Jak co roku Samorząd Uczniowski z SP 13 organizuje zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Piotrkowie Trybunalskim (dary można przynosić do biblioteki szkolnej).
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby oraz krzywdę mniejszych i słabszych.
Zachęcamy naszych uczniów, aby aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

Samorząd Uczniowski SP 13


=======================================================================