Samorząd Uczniowski-Wydarzenia

WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2018/2019

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Właśnie odbyły się w SP 13 wybory do Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów ogłosiła, kto w roku szkolnym 2018/2019 został wybrany na przewodniczącego.
Ze zdecydowaną większością głosów wygrał:
Kacper Kafar z klasy VIII B,
wiceprzewodniczącą została wybrana Weronika Sowa z klasy IV C.
Do SU weszli również Szymon Woźnicki z klasy V B i Antonii Sadowski z klasy V D.

Gratulujemy :)
Dziękujemy za pomoc w organizacji wyborów uczennicom klasy VII A i VIII C.
Wybory zostały zorganizowane we współpracy z fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji „Samorządy mają głos”.

Opiekunowie SU SP 13

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Jak co roku Samorząd Uczniowski z SP 13 organizuje zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Piotrkowie Trybunalskim (dary można przynosić do biblioteki szkolnej).
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby oraz krzywdę mniejszych i słabszych.
Zachęcamy naszych uczniów, aby aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

Samorząd Uczniowski SP 13