Szkoła Podstawowa nr 13
im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Samorząd Uczniowski-Wydarzenia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2019/2020
=======================================================================

26 CZERWCA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Dziękujemu wszystkim uczniom z SP13 za ten rok szkolny. Życzymy Wam pięknych, słonecznych, a przede wszystkim zdrowych WAKACJI☀️🌈❤️ Do zobaczenia we wrześniu 

Opiekunowie SU:
Żaneta Kococik
Małgorzata Adamowicz
Marta Wiewióra
Anna Jagiełło-Hoffman


23 CZERWCA - DZIEŃ OJCA
Mimo że data Dnia Ojca rokrocznie wypada w tym samym terminie, to zawsze - najczęściej na przełomie maja i czerwca - wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest Dzień Ojca. Samorząd Uczniowski przypomina, że w 2020 roku, jak i w poprzednich latach, święto to wypada dokładnie 23 czerwca 🥰🥰🥰
 


1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA❤️❤️❤️
Dziękujemy za liczny udział w konursie "Wymarzony Dzień Dziecka". Jest nam niezmiernie miło ogłościć, że zwyciężczynią konkursu jest Julia P. z klasy Vb. Gratulujmy serdecznie Julii, a wszystkim Dzieciakom (tym małym i tym większym) życzymy samych kolorowych prezentów i uśmiechu na buziach każdego dnia 🎁🎈🧸🎀🎉
 
26 MAJA - DZIEŃ MATKI 🌹🌷🌹🌷
 

 

UWAGA! KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Samorząd Uczniowski z SP 13 zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Wymarzony Dzień Dziecka”. POBIERZ szczegóły


8 MARCA - DZIEŃ KOBIET 🌹🌷🌹🌷

Dla kobiet, które znamy
moc życzeń dzsiaj mamy,
dużo szczęscia i miłości
oraz kwiatów i radości 🌹🌷🌹🌷


Pięknego Dnia Kobiet życzy Samorząd Uczniowski
 

MISIE RATOWNISIE🐼🐻
Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie w akcję "Misie Ratownisie". Dostaliśmy od Was mnóstwo ślicznych, kolorowych pluszaków 🐼🐨🐻. Misie zostały już wysłane do potrzebujących dzieci.
.
WALENTYNKI ❤️❤️❤️
Już od najbliższego poniedziałku (10.02) rusza poczta walentynkowa. Jeśli chcesz wysłać kartkę walentynkową 💌 swojej sympatii, MY ją chętnie przekażemy. Wypatrujcie na przerwach naszej Oli - przewodniczącej samorządu - ze skrzynką na walentynki.

 

ZABAWA NOWOROCZNA
Dnia 9 stycznia 2020 roku w SP 13 odbyła się zabawa noworoczna, w której uczestniczyli uczniowie klas I – VIII. Wszyscy bawili się świetnie przy tegorocznych najnowszych hitach muzycznych prezentowanych przez didżeja. W trakcie zabawy odbył się m.in. konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe zorganizowany przez SU SP 13. W konkursie SU SP 13 na najciekawsze przebranie podczas zabawy noworocznej wygrały uczennice klasy V B Nina Rózga i Nadia Hejniak.


HAPPENING Z OKAZJI DNIA PRAW DZIECKA
Dnia 12 grudnia  w naszej szkole odbył się happenig związany z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Uczniowie z przygotowanymi przez siebie hasłami i plakatami chodzili po szkole i apelowali o poszanowanie ich godności, o życzliwość, prawo do prywatności czy szacunek. Podobne hasła zawisły na drzwiach każdej klasy. Mamy nadzieję, że każda taka akcja przyczynia się do podniesienia poziomu świadomości i wiedzy na temat praw człowieka wśród młodych ludzi.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA
10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jest to rocznica podpisania w 1948 r. przez 12 państw Rady Europy tzw. Konwencji o Ochronie praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Deklaracja praw Człowieka i Obywatela obowiązuje w Polsce od 1993 r., a jej gwarancją jest nasza Konstytucja. Każdy, kto łamie Konstytucję Polską, łamie także Deklarację! Pełny tekst deklaracji znajdziecie na stronie www.unesco.pl

MIKOŁAJKI
6 grudnia 2019 r. w naszej szkole zaroiło się od małych mikołajków w czerwonych czapeczkach 🎅. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor - zdjęcia w galerii.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
TY też możesz zostać wolontariuszem - wystarczy dołączyć do akcji SU "Misie Ratownisie".
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Misie Ratownisie" 🐻 Akcja polega na zbiórce pluszowych misiów🐻 (nowych, używanych, czystych), które trafia do dzieci poszkodowanych w wypadkach.
Jeżeli ktoś chce podzielić się misiem to zapraszamy do biblioteki szkolnej. Zbiórka misiów🐻 będzie prowadzona do 02.02.2020 r.


 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
Nieodłącznym elementem andrzejkowych zabaw od zawsze były wróżby - kiedyś przeznaczone wyłącznie dla panien, dziś dla wszystkich bez wyjątku. Ale jedno pozostało niezmienne - każdy pragnie dobrej wróżby na przyszłość. Mamy nadzieję, że Wasze wróżby były pomyślne, że przyniosły Wam uśmiech, radość i dobrą zabawę. I oczywiście życzymy wszystkim, aby się spełniły.

  

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dnia 28 listopada 2019 r Samorząd Uczniowski SP 13 zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV-VIII. Dziękujemy za liczne przybycie.

  

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza do wpółnej zabawy, W poniedziałek 25 listopada wszyscy przebierają się w piżamy (szlafroki) i przynoszą swoją ulubioną przytulankę.

Świetna zabawa, miła atmosfera i relaks między lekcjami. Zobacz jak uczniowie SP 13 obchodzili „Dzień pluszowego misia”…


KWESTOWANIE NA CMENTARZU

Dnia 31 października 2019 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP 13 kwestowali z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego na renowację zabytkowych nekropolii – ratowanie nagrobków Starego Cmentarza Rzymsko-Katolickiego.

Opiekunowie
Małgorzata Adamowicz
Żaneta Kococik

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020
Dnia 24 września 2019 roku w SP 13 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W skład nowego Samorządu Uczniowskiego wchodzą bardzo pozytywnie zakręceni ludzie: Aleksandra Sołtysiak z klasy VIII B i Maciej Wijata z klasy VIII A.
Ola przewodnicząca SU, interesuje się akrobatyką i uwielbia sport. Jej ulubionym przedmiotem jest matematyka.
Maciek - zastępca przewodniczącej, interesuje się muzyką rockową i formułą 1. W wolnym czasie lubi oglądać filmy i czytać biografie. Jego ulubiony przedmiot to język angielski :)
Mamy nadzieję, że Ola i Maciek będą godnie reprezentować interesy wszystkich uczniów.

Współpracownicy:
Julia Szafrańska-VI C
Dawid Pawlicki-VII B


=======================================================================
WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2018/2019

=======================================================================

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018/2019
Właśnie odbyły się w SP 13 wybory do Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów ogłosiła, kto w roku szkolnym 2018/2019 został wybrany na przewodniczącego.
Ze zdecydowaną większością głosów wygrał:
Kacper Kafar z klasy VIII B,
wiceprzewodniczącą została wybrana Weronika Sowa z klasy IV C.
Do SU weszli również Szymon Woźnicki z klasy V B i Antonii Sadowski z klasy V D.

Gratulujemy :)
Dziękujemy za pomoc w organizacji wyborów uczennicom klasy VII A i VIII C.
Wybory zostały zorganizowane we współpracy z fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji „Samorządy mają głos”.

Opiekunowie SU SP 13

           
=======================================================================

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Jak co roku Samorząd Uczniowski z SP 13 organizuje zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Piotrkowie Trybunalskim (dary można przynosić do biblioteki szkolnej).
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby oraz krzywdę mniejszych i słabszych.
Zachęcamy naszych uczniów, aby aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

Samorząd Uczniowski SP 13


=======================================================================